Poprawa napięcia i sprężystości skóry
Thermolifting Zaffiro®

zaffiro

Efekty zabiegu Thermolifting Zaffiro®

Zabieg Zaffiro® powoduje skurczenie włókien kolagenowych i widoczna redukcję zmarszczek. Jest to efektem działania promieniowania podczerwonego IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm).

W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Modyfikacji ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już w kilka chwil od rozpoczęcia zabiegu. Efekty terapii Zaffiro® wynikają z przebudowy rusztowania naszej skóry, co następuje dwutorowo. Termo-skurcz istniejących w skórze włókien kolagenu następuje niemal natychmiastowo tj. już w dniu zabiegu. Powstawanie nowych włókien kolagenu – neokolagenogeneza zachodzi w ciągu od 1 do 6 miesięcy i to właśnie ten proces zapewnia długotrwałe i naturalne efekty na lata.

Jak wygląda zabieg Thermolifting Zaffiro®?

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa po ustaleniu wskazania oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji. Polega na kontrolowanym podgrzaniu skóry dzięki zastosowaniu promieniowania podczerwonego IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm). Powoduje to jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65°C), przy jednoczesnym stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut w zależności od obszaru ciała

Okres rekonwalescencji

Zaffiro® to tzw. zabieg lunchowy – nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim może wystąpić powierzchniowe zaczerwienienie skóry, ustępujące po ok. 4 godzinach.

Czas utrzymywania się efektów

Ze względu na istotę terapii Zaffiro® i stymulację procesu neokolagenogenezy, przyjmuje się, że zabieg powoduje efekty utrzymujące się do 12 miesięcy – optymalną skuteczność oferuje wykonanie serii 3 zabiegów na dany obszar ciała. Dla zachowania skuteczności terapii zaleca się jednak wykonywanie zabiegów przypominających w odstępach 6 miesięcznych.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • otwarte rany, przerwanie ciągłości skóry w wyniku chorób wirusowych,
  • bakteryjnych i innych,
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
  • implanty,
  • okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy i botoxu

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – THERMOLIFTING ZAFFIRO