Osocze (PRP) + Fibryna (I-PRF) bogatopłytkowe

Efekty zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny

PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. To koncentraty płytkowe zawierające szereg czynników przyspieszających angiogeneze tj. tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.
Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu co doskonale sprawdza się w zabiegach przeciwstarzeniowych oraz regeneracyjnych.
W podobny sposób jak osocze, bo z krwi pacjenta możemy uzyskać dodatkowy składnik czyli fibrynę która po podaniu do tkanek miękkich powoli łączy się tworząc naturalną, trójwymiarową sieć, na której odbywają się procesy naprawcze. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu, dodatkowo uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące i regenerację.
Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników co zapewnia silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:

  • głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
  • redukcja zmarszczek
  • profilaktyka i leczenie łysienia
  • leczenie trudno gojących się ran (stopa cukrzycowa i inne), w odbudowie tkanki kostnej i chorób przyzębia

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym z fibryną?

Etap I – pobranie krwi
Krew pobierana jest od pacjenta z żyły w zgięciu łokciowym w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej.
Etap II – odwirowanie krwi
W zależności od rodzaju frakcji, którą chcemy uzyskać odwirowujemy krew w specjalistycznej wirówce wg precyzyjnie określonego protokołu.
Etap III – podanie osocza i/lub fibryny
Podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanek miękkich wymagających regeneracji.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 45 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu osoczem z fibryna

Przez kilka godzin po przeprowadzeniu zabiegu w miejscu wkłucia może utrzymać się delikatny obrzęk oraz zaczerwienienie. Najczęściej zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu

Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonanym zabiegu). W celu ich podtrzymania zaleca się  serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania

  • zażywanie aspiryny
  • choroby krwi
  • nowotwory
  • ciąża i laktacja
  • leczenie antykoagulantami
  • ostre stany chorób autoimmunologicznych

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Osocze (PRP) + Fibryna (I-PRF) bogatopłytkowe