Plasma Complex naturalna biostymulacja komórkami macierzystymi

Efekty zabiegu komórkami macierzystymi Plasma Complex

Zabieg komórkami macierzystymi Plasma Complex rewitalizuje skórę, poprawia jej elastyczność, napięcie, zwiększa gęstość, wygładza i ujednolica koloryt. Remodeluje włókna kolagenowe, wygładza zmarszczki, wypełnia blizny, a także redukuje rozstępy.

Jak wygląda zabieg Plasma Complex?

W celu przeprowadzenia terapii komórkami macierzystymi, pobiera się od pacjenta krew lub tkankę tłuszczową w niewielkiej ilości ( podobnej do tej, którą oddaje się do badań laboratoryjnych). Lekarz stosuje ściśle przewidzianą procedurę odwirowania materiału i przygotowuje specjalną frakcję fibryn. Podaje je następnie podskórnie w ramach mezoterapii lub liniowo.

Dla zapewnienia pacjentowi maksimum komfortu przebycia iniekcji, lekarz stosuje krem znieczulający.

Okres rekonwalescencji po terapii komórkami macierzystymi

Dużą zaletą zabiegu z komórkami macierzystymi jest brak jakichkolwiek podrażnień czy reakcji alergicznych, gdyż organizm nie odrzuci jego własnego materiału.

Może nastąpić jedynie niewielki obrzęk, który znika zazwyczaj w ciągu 12 godzin.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z solarium, unikać wysiłku fizycznego przez 2 dni, nie przebywać w miejscach z dużym ryzykiem zakażeń takich jak siłownia, basen, sauna

Przeciwwskazania do terapii komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi Plasma Complex jest dla pacjenta bezpieczna gdyż organizm dobrze ją toleruje i przyjmuje, jednak w przypadku określonych stanów zdrowia wyklucza się jej zastosowanie. Konsultacja medyczna przed zabiegiem jest dlatego tak bardzo istotna. Przeciwwskazania są następujące:

  • Choroby wątroby i nerek
  • Choroba nowotworowa ( chyba, że minęło minimum 5 lat od zakończenia leczenia)
  • Choroby autoimmunologiczne ( np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, toczeń, Hashimoto)
  • Ostre i przewlekłe zakażenia wirusowe ( HCV, HBS, HIV)
  • Infekcje /opryszczka
  • Choroby krwi z zaburzeniami funkcji, liczby płytek krwi czy krzepliwości
  • Cukrzyca
  • Ciąża i okres karmienia

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu, w celu zadbania o bezpieczeństwo pacjenta, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Zabieg z komórkami macierzystymi Plasma Complex