Plasma Complex | Instytut MEDESTETIS | Warszawa

Plasma Complex naturalna biostymulacja komórkami macierzystymi

Efekty zabiegu Plasma Complex

W medycynie estetycznej coraz częściej wykorzystuje się naturalne metody odnowy oraz biostymulacji skóry. Do grupy tego rodzaju zabiegów zaliczamy terapie Plasma Complex. Jest to w pełni bezpieczna, mało inwazyjna, metoda, w której wykorzystujemy synergię działania własnych komórek macierzystych zawartych w fibrynie oraz fibryne strukturalną pobrane z krwi pacjenta. To niezwykłe połączenie z powodzeniem stosowane jest w terapiach u pacjentów, których skóra wymaga silnej stymulacji, regeneracji i odmłodzenia.

Jak wygląda zabieg Plasma Complex?

Ze względu na komfort pacjenta przed rozpoczęciem terapii można zastosować  krem znieczulający. W trakcie zabiegu pobierana jest krew w ilości podobnej do stosowanej w badaniach laboratoryjnych. Następnie lekarz w według specjalnego protokołu odwirowuje i przygotowuje specjalną frakcję fibryn, które podaje pod skórę w formie mezoterapii lub liniowo.
W okolicy poddanej zabiegowi może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Ustąpienie tych objawów zwykle zajmuje kilka godzin, przeważnie po 12 godzinach można nałożyć makijaż.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Plasma Complex