Rewitalizacja okolic intymnych kwasem hialuronowym

Rewitalizacja okolic intymnych w skrócie
Cena od 2500 zł
Czas zabiegu 30 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria zabieg + ewentualna wizyta kontrolna
Czas utrzymywania efektów 12-18 mc

Wskazania do zabiegu rewitalizacji okolic intymnych

Zabieg rewitalizacji ma za zadanie nawilżyć i napiąć skórę okolic intymnych, zwiększyć jej elastyczność, a nawet wymodelować wargi sromowe większe. Rewitalizacja okolic intymnych służy zarówno młodym jak i dojrzałym  kobietom. Zdarza się, że wargi sromowe większe są zbyt małe aby odpowiednio ochronić wargi mniejsze i wejście do pochwy. W takich przypadkach skutkuje to częstymi infekcjami, podrażnieniami a nawet urazami. Zabieg rewitalizacji preparatem na bazie kwasu hialuronowego, spowoduje ich powiększenie, uwypuklenie zapewniając jednocześnie elastyczność.

Rewitalizacja kwasem hialuronowym sprawdza się również u kobiet, które po porodzie potrzebują rozluźnienia i przebudowy po nacięciu krocza.

U kobiet w okresie okołomenopauzalnym spada poziom kolagenu i estrogenu. Błona śluzowa pochwy staje się mniej elastyczna, a okolice intymne słabo nawilżone. Prowadzi to do podrażnień i mikrourazów.

Zabieg dedykowany jest również w przypadku utraty objętości tkanki okolic intymnych po znacznym spadku wagi ciała. Dotyczy to zarówno warg sromowych jak i wzgórka łonowego, który utracił swą elastyczność i sprężystość.

Efekty zabiegu rewitalizacji okolic intymnych

Dużą zaletą zabiegu jest od razu widoczny efekt. W efekcie terapii rewitalizacji warg sromowych, pacjentka zyskuje korektę estetyki okolic intymnych,  przywrócenie właściwego napięcia skóry i jej odpowiednie nawilżenie a w dalszym etapie, powstrzymanie procesu starzenia wzgórka łonowego. Odwrócenie dysproporcji warg sromowych pomaga uporać się z nawracającymi podrażnieniami i infekcjami dróg rodnych.

Jak wygląda zabieg rewitalizacji okolic intymnych?

Zabieg rewitalizacji okolic intymnych nie jest skomplikowany, wymaga jednak wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Pozwala to określić wskazania i ewentualne przeciwwskazania w celu zadbania o bezpieczeństwo pacjentki.

Rewitalizacja warg sromowych i okolic intymnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz za pomocą kaniuli ( cienka, tępo zakończona igła) wstrzykuje preparat na bazie kwasu hialuronowego w okolice warg sromowych czy wzgórka łonowego. Najczęściej stosowane preparaty to Desirial, Neauvia Rose oraz Desirial Plus.

Lekarz medycyny estetycznej stosuje je w zależności od celu, jaki chce osiągnąć pacjentka. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg jest praktycznie bezbolesny, a pacjentka efekt odbudowy warg sromowych większych może zaobserwować od razu po zabiegu.

Czas zabiegu rewitalizacji okolic intymnych

Zabieg trwa od 30 do 60 minut w zależności od ilości iniekcji oraz wielkości rewitalizowanej powierzchni.

Okres rekonwalescencji po zabiegu rewitalizacji okolic intymnych

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu rewitalizacji można powrócić do normalnej aktywności. Może się zdarzyć, ze wystąpi miejscowy obrzęk, jednak zazwyczaj ustępuje już po około 4 godzinach.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu

Uzyskane rezultaty terapii zazwyczaj utrzymują się dosyć długo, bo nawet do około 18 miesięcy po zastosowaniu preparatu.

Przeciwwskazania do zabiegu rewitalizacji okolic intymnych

Zabieg rewitalizacji okolic intymnych preparatem na bazie kwasu hialuronowego jest terapią bezpieczną, jednak są pewne przeciwwskazania, których występowanie spowoduje odłożenie zabiegu w czasie lub wspólnie z lekarzem poszukanie innego rozwiązania. Przeciwwskazania są następujące:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroba nowotworowa
  • Infekcje okolic intymnych
  • Uszkodzenie skóry okolic intymnych
  • Stany zapalne miejsc poddawanych zabiegowi

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu, w celu zadbania o bezpieczeństwo pacjenta, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
5 (1 głos)

Polecają nas

Kraków
Warszawa