Plasma Complex naturalna biostymulacja komórkami macierzystymi

Plasma Complex w skrócie
Cena od 2000 zł
Czas zabiegu 45-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 2-3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów do 12 mc

W jaki sposób w medycynie estetycznej wykorzystuje się komórki macierzyste?

W medycynie estetycznej coraz częściej wykorzystuje się naturalne metody odnowy oraz biostymulacji skóry.

Komórki macierzyste można pozyskać od zarodka, z krwi pępowinowej, jak również od dorosłego człowieka. Od osoby dorosłej pobiera się Mezenchymalne Komórki Macierzyste (MSC, ang. Mesenchymal Stem Cells).

Mają unikatowe zdolności do samoodnowy i przekształcania się w inne komórki, z których zbudowane są tkanki człowieka, np. mięśniowa, nerwowa, kostna czy krew. Mezenchymalne komórki macierzyste obecne są w organizmie człowieka przez całe jego życie, jednak wraz z wiekiem ich potencjał do samoodnowy i liczba maleją. Dlatego też starzejemy się.

Komórki macierzyste doskonale odgrywają swoją rolę w regeneracji chorych czy słabszych tkanek, gdyż posiadają zdolność rozpoznawania tkanek, które zostały uszkodzone i automatycznie te chore zastępują zdrowymi. Odbudowują naczynia krwionośne, uszkodzone nerwy, regenerują blizny, przyspieszają gojenie się ran, niwelują stany zapalne.

W medycynie estetycznej, komórki macierzyste MSC pozyskuje się zazwyczaj z tkanki tłuszczowej czy krwi.

Czym jest Plasma Complex?

Plasma Complex to terapia w pełni bezpieczna, mało inwazyjna, metoda, w której wykorzystujemy synergię działania własnych komórek macierzystych zawartych w fibrynie pobrane z krwi pacjenta oraz fibrynę strukturalną To niezwykłe połączenie z powodzeniem stosowane jest w terapiach u pacjentów, których skóra wymaga silnej stymulacji, regeneracji i odmłodzenia.

Fibryna pobrana z krwi pacjenta I-PRF to koncentrat komórek, który inicjuje proces regeneracji. Umożliwia odtworzenie każdej tkanki, której potrzebuje organizm w procesie regeneracji.

Fibryna strukturalna (S-PRF) stanowi trójwymiarowy stelaż odgrywają istotna rolę nośnika komórek macierzystych

Efekty zabiegu komórkami macierzystymi Plasma Complex

Zabieg komórkami macierzystymi Plasma Complex rewitalizuje skórę, poprawia jej elastyczność, napięcie, zwiększa gęstość, wygładza i ujednolica koloryt. Remodeluje włókna kolagenowe, wygładza zmarszczki, wypełnia blizny, a także redukuje rozstępy.

Jak wygląda zabieg Plasma Complex?

W celu przeprowadzenia terapii komórkami macierzystymi, pobiera się od pacjenta krew lub tkankę tłuszczową w niewielkiej ilości ( podobnej do tej, którą oddaje się do badań laboratoryjnych).

Lekarz stosuje ściśle przewidzianą procedurę odwirowania materiału i przygotowuje specjalną frakcję fibryn. Podaje je następnie podskórnie w ramach mezoterapii lub liniowo.

Dla zapewnienia pacjentowi maksimum komfortu przebycia iniekcji, lekarz stosuje krem znieczulający.

Okres rekonwalescencji po terapii komórkami macierzystymi

Dużą zaletą zabiegu z komórkami macierzystymi jest brak jakichkolwiek podrażnień czy reakcji alergicznych, gdyż organizm nie odrzuci jego własnego materiału.

Może nastąpić jedynie niewielki obrzęk, który znika zazwyczaj w ciągu 12 godzin.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z solarium, unikać wysiłku fizycznego przez 2 dni, nie przebywać w miejscach z dużym ryzykiem zakażeń takich jak siłownia, basen, sauna

Przeciwwskazania do terapii komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi Plasma Complex jest dla pacjenta bezpieczna gdyż organizm dobrze ją toleruje i przyjmuje, jednak w przypadku określonych stanów zdrowia wyklucza się jej zastosowanie. Konsultacja medyczna przed zabiegiem jest dlatego tak bardzo istotna. Przeciwwskazania są następujące:

  • Choroby wątroby i nerek
  • Choroba nowotworowa ( chyba, że minęło minimum 5 lat od zakończenia leczenia)
  • Choroby autoimmunologiczne ( np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, toczeń, Hashimoto)
  • Ostre i przewlekłe zakażenia wirusowe ( HCV, HBS, HIV)
  • Infekcje /opryszczka
  • Choroby krwi z zaburzeniami funkcji, liczby płytek krwi czy krzepliwości
  • Cukrzyca
  • Ciąża i okres karmienia

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu, w celu zadbania o bezpieczeństwo pacjenta, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

Nowe trendy w medycynie

Niech młodość żyje jak najdłużej! Medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie. Nowe technologie, metody, preparaty sprawiają, że mogę jeszcze szybciej i precyzyjniej odpowiadać na [...]

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4.25 (8 głosów)

Polecają nas

Kraków
Warszawa