HYDROKSYAPATYT WAPNIA

W SKRÓCIE
Cena od 1500 zł
Czas zabiegu 30-90 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów 12-18 mc

EFEKTY ZABIEGU Z UŻYCIEM HYDROKSYAPATYTU WAPNIA:

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu bezpośrednio po wykonaniu zabiegu widoczny jest natychmiastowy efekt wypełnienia. Z czasem (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Hydroksyapatyt wapnia to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Ma on unikalny i opatentowany skład, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach.

JAK WYGLĄDA ZABIEG Z UŻYCIEM HYDROKSYAPATYTU WAPNIA?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega na wprowadzeniu preparatu w obszar ciała za pomocą sterylnej i jednorazowej mikroigły. Skóra jest znieczulana kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

CZAS ZABIEGU:

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

OKRES REKONWALESCENCJI:

Zabieg zazwyczaj nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.

Wyjątkowo po zabiegu może pojawić się lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Objawy te zanikają jednak zazwyczaj po kilku dniach.

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW:

Zostało udowodnione klinicznie, że efekt kuracji  utrzymuje się przez rok, a u części pacjentów nawet dłużej.

ZABIEG JEST WYKONYWANY PRZEZ:

TAGI

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – HYDROKSYAPATYT WAPNIA