Hydroksyapatyt wapnia | Instytut MEDESTETIS | Kraków

Wypełnianie ubytków i stymulacja włókien kolagenowych
Hydroksyapatyt wapnia

Efekty zabiegu z użyciem hydroksyapatytu wapnia

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu bezpośrednio po wykonaniu zabiegu widoczny jest natychmiastowy efekt wypełnienia. Z czasem (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Hydroksyapatyt wapnia to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Ma on unikalny i opatentowany skład, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach.

Jak wygląda zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega na wprowadzeniu preparatu w obszar ciała za pomocą sterylnej i jednorazowej mikroigły. Skóra jest znieczulana kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg zazwyczaj nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.

Wyjątkowo po zabiegu może pojawić się lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Objawy te zanikają jednak zazwyczaj po kilku dniach.

Czas utrzymywania się efektów

Zostało udowodnione klinicznie, że efekt kuracji  utrzymuje się przez rok, a u części pacjentów nawet dłużej.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | KRAKÓW – HYDROKSYAPATYT WAPNIA