Wypełnianie i usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek w skrócie
Cena od 1000 zł
Czas zabiegu 30-90 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów 6-18 mc
nici_hialuronowe_1

Czym jest kwas hialuronowy i jak sprawdza się w usuwaniu zmarszczek?

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie.
W zdecydowanie największej ilości występuje w naszej skórze. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw i umożliwia uzupełnianie niedoboru kwasu hialuronowego, którego w naszym ciele ubywa wraz z upływem czasu.

Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, który odpowiada za właściwe nawilżenie skóry poprzez to, że wiążę w skórze wodę.
W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje:

  • nieusieciowany kwas hialuronowy,
  • usieciowany kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry.  W tkance utrzymuje się od kilku dni do około miesiąca. Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć. Wcześniej nakłada się na skórę krem znieczulający.

Kwas hialuronowy usieciowany jest  typowym wypełniaczem. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance.

Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.
Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności powiększania ustmodelowania policzków i likwidacji bruzd nosowo-wargowych.

botox1

Jakie mogą być wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego?

Zabiegi kwasem hialuronowym przede wszystkim przywracają skórze jędrność, sprężystość, nawilżają ją i wyraźnie spłycają zmarszczki.

Obecność kwasu hialuronowego jest niezwykle istotna. Odpowiada on za prawidłową gospodarkę wodną naszej skóry.
Terapia kwasem hialuronowym ma również na celu uzupełnienie jego niedoboru.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w terapii ma uzasadnienie w przypadku wypełniania ubytków w skórze oraz spłycenia blizn (np. poopreracyjnych).

Jakie są efekty zastosowania kwasu hialuronowego?

Efektem wypełniania kwasem hialuronowym jest likwidacja jego niedoboru. W trakcie terapii dochodzi do wiązania wody  w komórkach, a następnie poprawia się objętość skóry  w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie.

Kwas hialuronowy usieciowany przynosi doskonałe efekty przy modelowaniu twarzy, nosa czy kości policzkowych. Doskonałe efekty modelujące i nawilżające przynosi powiększanie i wypełnianie ust kwasem hialuronowym.

Zabiegi kwasem hialuronowym powodują delikatne spłycenie blizn. Kiedy zostaje zastosowany kwas hialuronowy nieusieciowany, dochodzi  przede wszystkim do głębokiego nawilżenia skóry.

nici_hialuronowe_2

Jak wygląda zabieg wypełniania i likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym?

Zabieg kwasem hialuronowym jest bezpieczny, jednak zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną .

W pierwszym etapie na oczyszczoną skórę poddawaną zabiegowi, lekarz nakłada preparat ze znieczuleniem, najczęściej w postaci kremu.
Zdarza się, że kiedy pacjent ma niski próg bólowy, stosuje się silniejszy środek podobny do znieczulenia stosowanego w stomatologii.

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma krystaliczną bardzo elastyczną, postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości.

Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą w zależności od obszaru i wskazań terapii.

Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą. Ślizga się w tkance, a to zmniejsza ryzyko pojawienia się  po zabiegu krwiaków czy siniaków.

Ogranicza też uszkodzenie naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy można podawać na wiele różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu zliftingowanie i skóry.

Czas zabiegu modelowania i wypełniania kwasem hialuronowym

Zabieg trwa od 30 do 90 minut. Jest to uzależnione od tego czy wypełniamy kwasem hialuronowym usta, modelujemy policzki czy modelujemy nos lub czy wypełniamy zmarszczki albo wygładzamy blizny.

Jak szybko po zabiegu mogę wrócić do codziennych aktywności?

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym, jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, zwłaszcza gdy wykonywany jest mikrokaniulą, że nie wymaga zachowania okresu rekonwalescencji. Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.

Czasem występuje niewielki obrzęk miejscowy. Przeważnie ustępuje on w ciągu 2 dni. Końcowy efekt zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach od zabiegu, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym okresie pacjent powinien wypijać więcej płynów niż zwykle oraz unikać saumy i solarium.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu kwasem hialuronowym

Trwałość efektów modelowania czy wypełniania kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Jako że kwas hialuronowy jest substancją naturalną, jest samoistnie usuwany przez organizm. Uzyskane w procesie terapii rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

W niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, diety, prowadzonego trybu życia, czy też miejsca na ciele, w którym uzupełniono braki.

Przeciwwskazania do wypełniania i usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi kwasem hialuronowym są bezpieczne i dostępne dla szerokiego grona pacjentów, jednak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, istnieją pewne określone przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Prezentowany opis procedury modelowania czy wypełniania kwasem hialuronowym ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu kwasem hialuronowym dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

Tagi

Klinika Dr Kuschill MEDESTETIS | Kraków

anna_grodecka

Opis zabiegu powstał pod nadzorem merytorycznym

lek. med. Anna Grodecka

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
5 (1 głos)
[rev_slider alias=”caruzela_pl”]
Kraków
Warszawa