Ujędrnianie i wyszczuplanie sylwetki Lipomassage Lpg®

Technologia zabiegu LPG

Technika Endermologie® została stworzona przez założyciela firmy LPG® Louias Paula Guitay w 1986 roku.

Endermologia to wysoce ekskluzywna technika stymulacji komórkowej, wykorzystywana przy zabiegach, które oddziałują na tkankę łączną. Zabiegi są w 100% naturalne i stosowane do pielęgnacji urody i terapii. To niezależnie napędzane rolki poruszające się z różną prędkością i w różnych kierunkach, które w połączeniu z indywidualnie dobranym podciśnieniem i prowadzeniem przez osobę wykonującą zabieg odpowiednio kształtują i rozmasowują fałdę skórną.

Wykorzystywany w terapii Cellu M6 Endermolab® dzięki innowacyjnej technologii zapewnia wysoką jakość zabiegu, bezpieczeństwo oraz pełną ergonomię. Praca urządzenia oparta została na technice LPG wykorzystywanej w zabiegach sylwetkowych. Aparat został w bardzo praktyczny sposób zintegrowany z łóżkiem zabiegowym przyspieszając tym samym pracę i maksymalnie skracając czas wykonywania zabiegu. Cellu M6 Endermolab® to wykorzystanie pełnego wachlarza możliwości techniki LPG w zabiegach estetycznych i terapeutycznych. To gwarancja nieinwazyjności i jednoczesnego oddziaływania na wszystkie warstwy skóry. Jak dowodzą badania, stosowanie tej technologii pozwala przyspieszyć proces lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej) nawet o 70% i pobudzić proces produkcji kolagenu do 240%.

Efekty zabiegu Endermologia LPG

W wyniku działania zabiegów Endermologii LPG ( Lipomassage LPG) uzyskuje się następujące efekty:

redukcja cellulitu (w każdym stopniu zaawansowania)
ujędrnianie skóry (po porodach oraz kuracjach odchudzających)
modelowanie i kształtowanie sylwetki (efekt wyszczuplenia)
wzmacnianie tkanki łącznej (ogólna poprawa stanu skóry)
zmniejszenie retencji wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego
usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii
wspomaganie leczenia blizn, oparzeń, obrzęków, regeneracja skóry po operacjach.

Endermologie® jest skutecznym zabiegiem na cellulit wodny, cellulit tłuszczowy jak i mieszany.

lipomassage_1

Jak wygląda zabieg? Endermologia – jak wygląda ujędrnianie skóry Lipomassage?

Sposób przeprowadzania zabiegu sprawia, że pacjent może się zrelaksować i odpocząć. Nad jego właściwym przebiegiem czuwa dyplomowany kosmetolog.

Pacjent ubiera się w specjalny, przeznaczony tylko dla niego, “kombinezon” ( endermowear), a następnie poddaje się masażowi wykonywanemu przy użyciu specjalnie zaprojektowanej do tego głowicy.

Każdy pacjent boryka się z różnymi problemami i posiada specyficzny typ sylwetki, dlatego technologia została stworzona tak aby sprawdzać się w każdej sytuacji. W tym celu urządzenie pracuje w 6 różnych programach zabiegowych. Kosmetolog może dopasować odpowiedni program, aby spełnić oczekiwania pacjenta.

Zaawansowana technologia Endermologii LPG odpowiada na następujące problemy:

 • Androidalny typ sylwetki
 • Gynoidalny typ sylwetki
 • Zabieg wyszczuplający
 • Zabieg antycellulitowy
 • Endermodrenaż – lekkie nogi
 • Drenaż limfatyczny – cellulit wodny

Endermologia LPG jest zabiegiem, który wykonuje się również na twarz. Dzięki jego właściwościom można wygładzić drobne zmarszczki, sprawić, że kontury twarzy, oczu i ust będą łagodniejsze. Pomaga także ją wyszczuplić, poprzez zmniejszenie powstałych obrzęków. Metoda ta jest całkowicie naturalna i bezpieczna. Reaktywacja kolagenu i elastyny to działanie dwóch składników, które są przez organizm człowieka rozpoznawane jako ciało własne.

Endermologia LPG jest jedynym zabiegiem dedykowanym kobietom w ciąży po 3 trymestrze na obszar nóg. Stanowi wówczas wspaniały delikatny drenaż, który poprawia krążenie krwi, niweluje opuchliznę i sprawia, że nogi stają się lekkie.

Endermologia jest na tyle bezpieczna, że może być stosowana również u kobiet karmiących piersią w okresie trwania połogu, 3 miesiące po porodzie. Warto skorzystać z tej możliwości, gdyż komórki tłuszczowe nagromadzone w okresie ciąży, w czasie połogu nie są jeszcze tak bardzo utrwalone, zbite i szybciej ulegną destrukcji.

Ważnym aspektem w terapii głębokiego cellulitu jest możliwość połączenia działania endermologii z fala akustyczną.

Fala akustyczna rozbija komórki tłuszczowe a następnie endermologia rozmasowuje skórę, drenuje i przyspiesza metabolizm. W przypadku 10 zabiegów wykonujemy je dwa razy w tygodniu a dodatkowo raz w tygodniu endermologię wspomagamy falą akustyczną.

Czas zabiegu Lipomassage

Cały zabieg przeprowadza się w ok. 40 minut. W początkowej fazie terapii powtarza się go 2 razy w tygodniu, później raz na tydzień. Optymalne efekty (w zależności od konkretnego przypadku i oczekiwań pacjenta) zapewni ok. 10-20 zabiegów. O skuteczności leczenia decyduje stosowanie się do zaleceń kosmetologa, właściwy tryb życia, dieta a także lekka gimnastyka.

Okres rekonwalescencji

Pacjenci zazwyczaj nie potrzebują okresu rekonwalescencji.

W prosty sposób można więc osiągnąć spektakularne efekty. Poza wysmukloną sylwetką i organizmem wolnym od toksyn, zyskuje się też rozświetloną, jędrną i napiętą skórę.
Po zabiegu endermologii zaleca się picie dużej ilości wody. Oprócz tego wskazana jest aktywność fizyczna, która pozwoli dłużej utrzymać uzyskany efekt. Rezultat zależeć będzie również od indywidualnych cech budowy ciała pacjenta, jego fizjologii, a także nawyków żywieniowych.

lipomassage_2

Czas utrzymywania się efektów ujędrniania sylwetki

Ważne jest, aby zabieg wykonywany był seriami, wówczas efekty utrzymują się 6 miesięcy. Ponadto rezultaty będą bardziej trwałe i widoczne, jeżeli pacjent będzie przestrzegał zaleceń specjalisty.

Endermologia – przeciwwskazania

Endermologia LPG jest wysoce skuteczna i bezpieczna. Są jednak sytuacje, w których technologia ta nie jest zalecana. Lista przeciwwskazań do zabiegu jest następująca:

 

 • 3 miesiące po porodzie lub 6 miesięcy po cięciu cesarskim,
 • choroby nowotworowe,
 • zapalenie żył,
 • przepuklina
 • infekcje,
 • skórna wysypka lub inne uszkodzenia skóry,
 • stany zapalne,
 • tłuszczaki
 • naczyniaki
 • guzki
 • zażywanie na co dzień leków przeciwzakrzepowych, czyli antykoagulantów,

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Endermolift LPG