WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

W SKRÓCIE
Cena od 900 zł
Czas zabiegu 30-90 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 1 zabieg
Czas utrzymywania efektów 6-18 mc

EFEKTY ZASTOSOWANIA KWASU HIALURONOWEGO

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie – w największej ilości występuje w naszej skórze. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego stąd można uzupełnić jego niedobór poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, który wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Zabieg ma na celu uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego, który odpowiada za właściwą gospodarkę wodną organizmu – w tym skóry. Efektem likwidacji niedoboru jest widoczna poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie – poprawa objętości skóry w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest stosowany w preparatach do mezoterapii celem nawilżenia skóry – po podaniu utrzymuje się w tkance krótko (od kilku dni do około miesiąca). Podaje się go wtedy w obręb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz kwasu hialuronowego, który zależnie od stopnia usieciowania różnie długo utrzymuje się w tkance. Im kwas bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkance aczkolwiek zależy to również od indywidualnych cech pacjenta oraz miejsca podania. Wypełniacze z kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

JAK WYGLĄDA ZABIEG WYPEŁNIANIA KWASEM HIALURONOWYM?

Zabieg nie jest skomplikowany, jednak podobnie jak wszystkie procedury medycyny estetycznej, zawsze poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską.

W pierwszym etapie na skórę poddawaną leczeniu nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu. Niekiedy, w wymagających tego przypadkach, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do znieczulenia stosowanego w stomatologii.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą.

Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance, co powoduje, że nie powoduje siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy można podawać na wiele różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i zliftingowanie skóry.

CZAS ZABIEGU WSTRZYKIWANIA KWASU HIALURONOWEGO:

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

OKRES REKONWALESCENCJI PO ZABIEGU WSTRZYKIWANIA KWASU HIALURONOWEGO:

Zabieg wypełnienia, zwłaszcza gdy wykonywany jest mikrokaniulą, jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.  Niekiedy może wystąpić niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 dni. Końcowy efekt zabiegu jest widoczny po 2 tygodniach gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien wypijać więcej płynów oraz unikać saumy i solarium.

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW

Trwałość efektów jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy – jako substancja naturalna jest samoistnie usuwany przez organizm. Otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w najlepszych przypadkach do 18 miesięcy, a zależy to m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy miejsca, w którym uzupełniono braki.

PRZECIWWSKAZANIA

  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Kwas hialuronowy