Usuwanie przebarwień i rumienia DyeVl® Alma Harmony Pro®

Usuwanie przebarwień i rumienia w skrócie
Cena od 300 zł
Czas zabiegu 30-60 min wraz ze znieczuleniem
Znieczulenie OPCJONALNE
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu
Sugerowana seria 3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów stały po wykonaniu serii zabiegów

Wskazania do zabiegu usuwania przebarwień i leczenia rumienia

Przebarwienia, czyli brązowe plamy, plamki czy piegi, które pojawiają się na naszej skórze wskutek nadprodukcji melaniny (barwnik skóry), są dla wielu osób bardzo dużym problemem estetycznym, a nawet bywają powodem kompleksów.

Przebarwienia mogą pojawić się u osób w różnym wieku. Przyczyną ich powstawania są m.in. zaburzenia hormonalne w ciąży czy promieniowanie słoneczne w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce.

Przebarwienia mogą być również wynikiem choroby nadnerczy. Przyczyną powstawania przebarwień bywają nawet związki chemiczne i środki konserwujące znajdujące się w kosmetykach. Współczesna medycyna estetyczna zapewnia dostęp do zaawansowanej technologii, która pomaga rozprawić się z problemem.

Rumień dotyka głównie delikatną skórę twarzy i ma ona podłoże naczyniowe. Obejmuje przeważnie policzki, brodę i nos.
Rumień powstaje na skutek gwałtownego rozszerzenia naczynek krwionośnych i szybszego przepływu krwi. 

Często pojawia się nagle. Na chwilę znika, aby znów zaatakować ze zdwojoną siłą. Skóra w miejscu, gdzie atakuje choroba staje się zaczerwieniona oraz może się łuszczyć. Metoda zabiegowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą na pozbycie się rumienia.

Technologia Dye-Vl Alma Harmony Pro wskazana jest ponadto w następujących schorzeniach:

 • Łagodne zmiany naczyniowe
 • Stany zapalne skóry / naczyniaki płaskie
 • Trądzik różowaty ( postać rumieniowo- teleangiektyczna,  grudkowo-krostkowa, guzowata, oczna )
harmony_1

Technologia zabiegu Dye-Vl®  Alma Harmony Pro

Dye-VL® Alma Harmony to urządzenie wyposażone w wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła.

Podczas terapii dzięki jednej z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne doprowadza się do termicznego uszkodzenia komórek, w których nagromadził się barwnik.

Stosując serię trzech filtrów, koncentrujących światło w węższym zakresie, technologia Dye-VL® daje możliwość leczenia pacjentów ze zmianami naczyniowymi.

Warto wspomnieć o wykorzystaniu emisji światła z przedziału 500 do 600 nm. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki, a ponadto uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie.

Efekty zabiegu likwidacji przebarwień oraz leczenia rumienia

Zabieg Dye-VL® to nieinwazyjny sposób likwidacji zmian naczyniowych oraz przebarwień skóry. Polega on na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co powoduję redukcję widocznych zmian.

Głównymi efektami terapii jest likwidacja rumienia, trądzika różowatego, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w dziedzinie profilaktyki skóry płytko unaczynionej, mającej skłonność do zmian pigmentacyjnych oraz bardzo wrażliwej na różnego rodzaju czynniki.

harmony_2

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień oraz usuwania rumienia?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia rodzaj, ilość, powierzchnię i głębokość zmian barwnikowych, a także znamion na skórze pacjenta.
W przypadku, kiedy pacjent zgłasza się z problemem rumienia, lekarz ocenia zakres rozszerzenia naczynek  i stopień utrwalenia rumienia.

Po zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu wykonywana jest tzw. kliniczna próba laserowa.
Dzięki temu lekarz ma pewność dobrania optymalnych parametrów pracy lasera, tj. mocy i czasu trwania impulsu.

Wówczas procedura zabiegu przyniesie maksymalny efekt przy zachowaniu komfortu pacjenta.
W pierwszej etapie skóra pacjenta zostaje oczyszczana. Osoba poddająca się zabiegowi zakłada na oczy specjalny protektor. Następnie, po nałożeniu na skórę pacjenta przezroczystego żelu, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu z użyciem lasera Alma Harmony Pro Dye-VL
®.

Podczas zbliżania urządzenia do ciała pacjenta, może on czuć delikatne pieczenie i ciepło, które łagodzone jest przez wbudowany system chłodzenia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie poprzedza się go nałożeniem preparatu znieczulającego.

Istnieje jednak możliwość zastosowania kremu znieczulającego na specjalną prośbę pacjenta. Wszystkie wskazania do wykonania zabiegu sprawdza na wizycie kontrolnej lekarz specjalista.

Czas trwania zabiegu na przebarwienia czy redukcji rumienia

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po leczeniu rumienia lub usuwania przebarwień

Tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk. Skóra sprawia wrażenie bardzo naciągniętej, jednak zazwyczaj nie powoduje to wyłączenie pacjenta z normalnej, codziennej aktywności.

Zabieg zdecydowanie poleca się w okresie jesienno-zimowym, aby nie narażać skóry na nadmierne nasłonecznienie. Jeżeli jednak pacjentka decyduje się na zabieg w okresie letnim, zaleca się stosowanie kremów z filtrem minimum SPF 30.

Bezpośrednio po zabiegu niewskazane jest opalanie się, skórę zaś zaleca się pielęgnować preparatami poleconymi przez lekarza. Proces gojenia trwa kilka tygodni, zaś po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, należy powtórzyć terapię.

Czas utrzymywania się efektów

Trwałe efekty można uzyskać stosując się do zaleceń lekarza wykonując serię zabiegów.

Przeciwskazania do zabiegu usuwania przebarwień oraz leczenia rumienia

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku następujących stanów czy chorób pacjenta:

 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Epilepsja,
 • Stany zapalne skóry,
 • Świeża opalenizna (1 miesiąc) bądź ciągłe stosowanie samoopalaczy,
 • Choroby nowotworowe,
 • Przyjmowanie leków światłouczulających (antybiotyki, retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny) i ziół ( nagietek, dziurawiec)
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • Bielactwo
 • Łuszczyca (aktywna faza)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Czytaj na blogu Kliniki Dr Kuschill

Nowe trendy w medycynie

Niech młodość żyje jak najdłużej! Medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie. Nowe technologie, metody, preparaty sprawiają, że mogę jeszcze szybciej i precyzyjniej odpowiadać na [...]

joanna_3

Opis zabiegu został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.75 (4 głosów)

Polecają nas

Kraków
Warszawa