Kwas polimlekowy | Instytut MEDESTETIS | Kraków

Zabieg stymulacji skóry do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych

Efekty zabiegu

Preparat jest zawiesiną mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Wprowadzona podskórnie lub głęboko śródskórnie Sculptra  pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu.

W ciągu kilku dni od zabiegu, zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta i zmarszczki ponownie stają się widoczne. Następnie mikrocząsteczki substancji czynnej, inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry.

Już po serii zabiegów (średnio pacjent potrzebuje 3 zabiegów w serii) wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

Preparat podaje się bardzo cienkimi igłami, które prawie nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i do minimum redukują ból. Po przeprowadzonym zabiegu wykonuje się miejscowy masaż, co zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które zazwyczaj ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia.

Czas utrzymywania się efektów

Badania kliniczne wykazały, że efekt działania może się utrzymywać przez ponad 2 lata. Jest to metoda dyskretna, której efekty pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga wykonania od 1 do 4 zabiegów a pierwsze rezultaty wyglądające bardzo naturalnie powinny być widoczne po około 6 tygodniach.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | Kraków – Kwas Polimlekowy