Kwas polimlekowy | Instytut MEDESTETIS | Warszawa

Zabieg stymulacji skóry do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych

Efekty zabiegu

Zaawansowany zabieg odmładzający z wykorzystaniem kwasu polimlekowego to sposób na pobudzenie organizmu do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra ma szanse na odzyskanie młodego wyglądu. Preparat po rozpuszczeniu posiada postać zawiesiny składającej się z cząsteczek kwasu L-polimlekowego oraz sterylnej wody. Kwas pobudza naturalną produkcję kolagenu, natomiast zmiany zachodzą stopniowo i są widoczne po kilku tygodniach. W rezultacie rozpoczyna się naturalny proces wypełniania się ubytków w skórze tj. zmarszczek i bruzd. Skóra staje się jędrniejsza i wygląda młodziej.

Jak wygląda zabieg  kwasem polimlekowym?

Zabieg podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii.

Preparat dozuje się małymi porcjami za pomocą bardzo cienkiej igły, która minimalizuje powstanie zasinień, a same ukłucia są praktycznie niewyczuwalne. Na zakończenie zabiegu wykonuje się masaż, pozwalający na równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą.

Czas zabiegu

Wykonanie zabiegu to czas od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

Reakcją na zabieg mogą być lekkie zasinienia, które nie utrzymują się dłużej niż od 2 do 4 dni po zakończeniu terapii.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu

Efekty zabiegu, z uwagi na jego innowacyjną specyfikę, pojawiają się stopniowo i są w pełni widoczne około 6 tygodni po jego wykonaniu. W najlepszych przypadkach rezultaty utrzymują się 2 lata, a zupełne skorygowanie zmian wymaga wykonania 2 bądź 4 zabiegów.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Kwas polimlekowy