Jak „spalić” tłuszcz z brzucha? Czyli redukcja tkanki tłuszczowej w gabinecie

 In Kosmetologia

odchudzanie przed i po

„Jak zgubić brzuch? Jaka jest metoda na pozbycie się boczków? Jak schudnąć do lata?”
Na pewno większość z Nas zadało sobie kiedyś jedno z tych pytań.
W niniejszym artykule przygotowałam przegląd skutecznych zabiegów wspomagających proces odchudzania i szczupłą sylwetkę.

Moje pacjentki to świadome, zadbane kobiety – uprawiają sporty, jedzą zdrowo i regularnie oraz piją dużo wody.

Bywa, że mimo takiego stylu życia nie mogą uporać się z otyłością brzuszną czy cellulitem na udach.

W dzisiejszych czasach ani otyłość brzuszna ani boczki, cellulit na udach czy pośladkach, tudzież obwisła skóra ramion nie są problemem dla lekarza medycyny estetycznej.
Najważniejsza jest dobrze postawiona diagnoza, plan działania i systematyczność.

Dieta na płaski brzuch

„Pani doktor, robię co mogę, a mój brzuch i tak nie jest płaski. Co robić?” często pytają moje pacjentki.

To aktywne kobiety, które kilka razy w tygodniu ćwiczą na siłowni, biegają, latem zamiast wygrzewać się na plaży, szaleją na wakeboardzie czy pływają.

Coaching dietetyczny

Jeśli mimo intensywnego wysiłku nadal nie są zadowolone ze stanu swojego ciała, doradzam im wizytę u dietetyka lub ewentualnie sesję coachingu dietetycznego. Do rozważenia zawsze zostawiam wykonanie testu genetycznego iGenesis aby dowiedzieć się jak geny wpływają na nasz metabolizm i jaką suplementację stosować.

Bywa, że osiągnięcie deficytu kalorycznego (spalania większej liczby kalorii niż pobierane z pożywienia) wystarcza, aby osiągnąć wymarzone kształty.
Odpowiednia, zbilansowana dieta redukcyjna i ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową mogą zdziałać cuda. Dobrze jest trenować pod opieką trenera personalnego ale jeśli nie mamy takich możliwości polecam platformę treningową Anki Dziedzic  www.fitAnka.pl 

Jakie zabiegi na spalanie tkanki tłuszczowej?

Niestety, czasem mimo odpowiedniej diety i wykonywanych ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej efekty przychodzą powoli lub zostają miejsca z których nadmiar tkanki tłuszczowej nie chce zniknąć.

Wtedy na ratunek śpieszy medycyna estetyczna i kosmetologia tj. zabiegi, które zostały stworzone po to aby walczyć z tłuszczem na brzuchu, opornymi boczkami lub nadmiarem tkanki w innych problematycznych miejscach.

Usuwanie tłuszczu z brzuchaJednym z najpopularniejszych zabiegów na jaki decydują się moje pacjentki jest lipoliza iniekcyjna.

Z punktu widzenia lekarza to zabieg idealny. Pozwala na pozbycie się niechcianego tłuszczu z wybranych partii ciała tj. brzuch, bryczesy, podwójny podbródek czy

Lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjny, przeprowadzany przez lekarza w znieczuleniu miejscowym.  Pacjentce miejscowo podajemy deoksycholat sodu – substancję, która powoduje miejscowe rozpuszczenie tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna daje wyjątkowo dobre efekty u osób szczupłych, które wykonały już pracę nad ciałem, ale borykają się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej na brzuchu lub innych częściach ciała.

Zazwyczaj trzeba wykonać serię kilku zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Efekty uboczne to bolesność dotykowa do 24  godzin po zabiegu, obrzęk do tygodnia a czasami siniaki i krwiaki poiniekcyjne, które mogą utrzymywać się do 2 tygodni po zabiegu.

Ultradźwięki  w walce z tłuszczem!

Kolejnym rozwiązaniem pomagającym zredukować miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej jest Ultraskin II Absolute.

Zabieg ten nie tylko zredukuje “tłuszcz” na brzuchu lub w innych wskazanych obszarach ciała, ale również poprawi jędrność i napięcie skóry.

Zabieg ten szczególnie polecamy pacjentkom po ciąży, które walczą z rozciągniętą skórą. Ultraskin II Absolute wykorzystuje działanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU). Technologia ta opiera się na skupieniu fal o wysokiej energii na małym obszarze.
Usuwanie tłuszczu z brzucha

HIFU Ultraskin II Absolute zmniejsza warstwę tkanki tłuszczowej, ponieważ doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych, które są następnie absorbowane i usuwane z organizmu. Zabieg ten nie narusza ciągłości naskórka, dzięki czemu po zabiegu Ultraskin II Absolute z powodzeniem można powrócić na codziennych zajęć.

Pacjentki bardzo chwalą sobie minimalny czas rekonwalescencji. Dzięki temu, mogą planować serię zabiegów bez konieczności blokowania większej ilości czasu na rekonwalescencję.

Zabieg Ultraskin II Absolute cieszy się popularnością wśród pacjentek, które schudły szybko i w efekcie zmagają się z problemem utraty jędrności skóry.
To jedna z najskuteczniejszych metod na ujędrnienie i wysmuklenie ramion czy pozbycie się podwójnego podbródka.

Sprzymierzeniec w walce z cellulitem

Usuwanie tłuszczu z brzuchaPacjentki, które dopiero zaczynają dbać o sylwetkę i aktywność fizyczną, od razu rekomenduję, aby o jędrność skóry dbały już w trakcie odchudzającej kuracji.

Po szybkiej utracie wagi możemy zauważyć spadek gęstości skóry, jak również zwiększoną widoczność cellulitu. W takim przypadku idealnym wsparcie dla procesu redukcji tkanki tłuszczowej jest Endermologia LPG. Dzięki endermologii możemy pozbyć się cellulitu, poprawić jędrność skóry, a nawet schudnąć. „Jakim cudem?” pytają pacjentki.

Endermologia LPG to inaczej masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę i podskórną tkankę tłuszczową.

Endermologia pobudza metabolizm, co za tym idzie eliminuje toksyny z organizmu, usuwa zastoje wodne i redukuje cellulit. Jest to świetna terapia wspomagająca dla osób aktywnych fizycznie, która rozmasowuje mięśnie i przyspiesza ich regenerację.

Ponadto można ją połączyć z zabiegiem lipolizy iniekcyjnej, która daje wtedy efekt rozpuszczenia opornej tkanki tłuszczowej wraz z ujędrnieniem skóry oraz pozbyciem się nadmiaru wody z organizmu.

joanna_3

Artykuł został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
3.28 (25 głosów)
Recent Posts
phone Kraków
phone Warszawa