Urodowe last minute

 In Lifestyle

Pani Doktor, jutro wyjeżdzam…czy można coś na szybko?

Oferty wyjazdów last minute są tak atrakcyjne, że niektóre, aż szkoda przegapić.
Dlatego latem pojawia się u mnie wiele pacjentek, które chcą coś poprawić możliwie na szybko.

Na szczęście nasza oferta jest obecnie tak szeroka, że możemy spełnić te oczekiwania, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo zabiegów.
Które zabiegi bankietowe polecam moim pacjentom, żeby tuż po wyjściu z gabinetu wyglądali świetnie?

Zabiegi bankietowe

Zarówno mi, jak i moim pacjentom zależy na tym,  aby podkreślić naturalne piękno, ukryć mankamenty, intensywnie odżywić skórę i nie zmieniać wyglądu, a wszystko to dzięki bezpiecznym, sprawdzonym i najnowocześniejszym na rynku procedurom.

Moim marzeniem, jako lekarza medycyny estetycznej, jest tak zaplanować kalendarz moich pacjentów, aby z niczym nie musieli się spieszyć.
Jednak czas na zabiegi seryjne i rekonwalescencję to luksus, na który stać niewielu.
Gdy czasu jest mało, proponuję zabiegi bankietowe, czyli takie, które dają natychmiastowe efekty, a skóra po nich nie potrzebuje czasu na regenerację czy gojenie.

Tak jest w przypadku zabiegu inspirowanego gorącymi źródłami, czyli Geneo – zabieg odmładzający na twarz, szyję i dekolt.

To szybka kuracja, która delikatnie złuszcza naskórek, dotlenia skórę i pozwala jej lepiej przyswoić składniki aktywne dostarczone w zastosowanych podczas zabiegu preparatach.
Zaczynam od nałożenia na skórę twarzy, szyi i dekoltu specjalnego żelu z kapsułki.
Następnie masuję skórę głowicą z kapsułką Geneo, dzięki czemu powstają tysiące bąbelków bogatych w CO2, które pękają na powierzchni skóry, wywołując efekt Bohra.

Dzięki temu krew bogata w tlen jest wysyłana w miejsca zabiegowe, co zwiększa krążenie w naczyniach włosowatych i wspomaga odnowę komórek skóry.
Mikrogranulki uwalniające się z kapsułek delikatnie złuszczają warstwę rogową naskórka, co przyspiesza wchłanianie substancji czynnych zawartych w żelu.
Żel można dobrać do potrzeb skóry:

  • NeoBright działa odżywczo i rozjaśnia przebarwienia,
  • NeoRevive to kuracja przeciwzmarszczkowa, która poprawia gęstość i jędrność skóry.

Efekt zabiegu jest widoczny niemal natychmiast, a skóra wygląda tak promiennie, jak po powrocie z urlopu, choć u Pań o wrażliwej cerze może wystąpić chwilowe zaczerwienienie naskórka.

Co kiedy mamy trochę więcej czasu…

Jeśli wakacyjny wyjazd jest już za kilka dni, a skórze przydałaby się poprawa gęstości i elastyczności, polecam terapię z laserowej redukcji zmarszczek i melasmy Clear Lift® Alma Harmony Pro®, która nie narusza naskórka, za to umożliwia wykonanie remodelingu skóry i znaczną poprawę jej wyglądu.

W efekcie zabiegu komórki skóry dostają impuls do regeneracji – zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.
Zabieg trwa godzinę, jest praktycznie bezbolesny, a po kilku dniach skóra jest wyraźnie bardziej jędrna i elastyczna.

Najlepsze efekty są widoczne po 3-4 zabiegach, dlatego zawsze zalecam moim pacjentom, aby z wyprzedzeniem planowali wizyty w Instytucie Medestetis.
Wówczas zawsze wyglądają świetnie i mogą sobie pozwolić na spontaniczne wyjazdy choćby na koniec świata.

A co zrobić ze zmarszczkami?

Choć reklamy przekonują nas, że wystarczy sięgnąć po odpowiedni preparat i w ciągu kilku godzin czy dni możemy odmłodzić skórę o lata, prawda jest nieco inna.
I można ją odkryć w gabinecie lekarskim podczas Termolifitng Nir® (technologia Zaffiro), który w przeciwieństwie do klasycznego liftingu jest nieinwazyjny, bo zamiast skalpela, wykorzystywane jest promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm).

Po zabiegu skóra zostaje zagęszczona, ściągnięta i bardziej napięta.
Poprawie ulega również jej struktura, drobne zmarszczki zostają wygładzone, co widać już podczas zabiegu.

Efekty terapii wynikają z przebudowy rusztowania skóry, co następuje dwutorowo. Pierwszy to natychmiastowy termo-skurcz istniejących w skórze włókien kolagenu. Drugi zapewniający długotrwały efekt na lata to powstawanie nowych włókien kolagenu. Zachodzi w ciągu od 1 do 6 miesięcy od wykonania zabiegu.

Jeśli planowanie nie jest mocną stroną pacjentki, ale do wyjazdu zostało jeszcze trochę czasu, świetnym sposobem na zmarszczki jest iniekcja toksyną botulinową (botoks, botox, azzalure).

Iniekcja z toksyny botulinowej (botoks, botox, azzalure) pomaga zapanować nad zmarszczkami mimicznymi, które pojawiają się nawet u bardzo młodych osób, około 25. roku życia, i są wynikiem nadmiernej aktywności mięśni twarzy w wybranych jej partiach (na czole, między brwiami, wokół powiek, czyli tzw. kurze łapki).

Mięsień twarzy kurczy się, gdy dostanie sygnał z włókna nerwowego. Takie utrwalone mikroskurcze skutkują właśnie powstawaniem zmarszczek mimicznych, które dodają lat.
By je zniwelować, ostrzykujemy wybrane mięśnie toksyną botulinową.
Mikroskurcze zostają powstrzymane, a skóra zostaje wygładzona.

Pod dwóch tygodniach od podania botoxu twarz wygląda najlepiej. To optymalny moment by wybrać się na wakacje.
Na zdjęciach już od pierwszej minuty po wyjściu z samolotu twarz pacjentki będzie wyglądała na bardziej wypoczętą.

Co z wypełniaczami?

Wypełnianie i likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym przy pomocy igły lub mikrokaniuli, pozwala na precyzyjne wypełnienie bruzd i zmarszczek, dodanie objętości wybranym partiom twarzy, np. policzkom, korektę konturu oraz wypełnienie ust.

Co ważne, uzyskane efekty są naturalne i dyskretne, ponieważ preparat wtapia się w tkanki, pozostając niezauważalnym z zewnątrz.
Na rezultaty nie trzeba długo czekać – praktycznie od razu uzyskujemy efekt, a efekt ostateczny jest po dwóch tygodniach.

Warto zabieg wykonać co najmniej 2 tygodnie przed wyjazdem na urlop.

joanna_3

Artykuł został przygotowany pod nadzorem merytorycznym

dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda

specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej
Założycielka Kliniki Dr Kuschill MEDESTETIS.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, ekspert telewizyjny programu “Pytanie na Śniadanie” oraz autorka licznych publikacji prasowych.
Edukatorka, dzieląca się wiedzą na Instagramie @drjoannakuschilldziurda.
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Czy powyższy artykuł był przydatny? (wybierz gwiazdki poniżej od 1 do 5)
Sending
Ocena użytkowników
4 (3 głosów)
Recent Posts
phone Kraków
phone Warszawa