JESIEŃ W INSTYTUCIE MEDESTETIS

Lato to wspaniały czas dla ducha, lecz niekoniecznie dla naszej skóry; wysokie temperatury oraz silne nasłonecznienie mają niebagatelny wpływ na szereg zachodzących procesów, których efektem może być odwodnienie, zaburzenie kolorytu lub przyspieszenie procesu starzenia.

1.2

KROK I – Usunięcie przebarwień, wyrównanie kolorytu, regeneracja

Najczęstszą konsekwencją ekspozycji na słońce są zmiany w kolorycie skóry, w  tym pojawianie się przebarwień tj. piegów i melazma, stąd aby zapewnić naszej skórze piękny i zdrowy wygląd na początku zalecana jest terapie regenerująca.
Warto podkreślić, że z perspektywy lekarza medycyny estetycznej ważne jest, aby każda zmiana skórna była traktowana w sposób indywidualny. Punktem wyjścia dla podjęcia terapii każdej zmiany skórnej powinno być wykluczenie niepokojącej dla pacjenta struktury zmian. W Instytucie MEDESTETIS przeprowadzamy w tym celu badanie dermatoskopem, które pozwala na stwierdzenie (bez pobierania wycinków tkankowych), czy dana zmiana jest groźna, czy nie. Jeżeli wynik badania nie budzi podejrzeń i jesteśmy pewni, że mamy do czynienia ze swego rodzaju standardowym przebarwieniem możemy przystąpić do leczenia zabiegowego.

IPIXEL™ ABLACYJNY RESURFACING SKÓRY
W efekcie ablacyjnego resurfacingu iPixel™ dochodzi do głębokiej odbudowy tkanek skórnych (również na poziomie skóry właściwej) co prowadzi do redukcji przebarwień i likwidacji niedoskonałości w postaci drobnych zmarszczek, blizn, rozstępów.

DYE-VL™ LIKWIDACJA POWIERZCHNIOWYCH ZMIAN NACZYNIOWYCH I PRZEBARWIEŃ
Technologia DYE-VL™ stosowana jest miejscowo na obszarach ciała, którym towarzyszą przebarwienia lub inne powierzchniowe zmiany naczyniowe. Głównym efektem zabiegu jest termiczne uszkodzenie komórek w których doszło do nagromadzenia barwnika, powodującego zmianę pigmentacyjną (melanina lub hemoglobina)

FLAMMING FRAX™ LASER FRAKCYJNY
Leczenie polega na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej. Działaniu lasera poddane są jedynie mikrostrefy, a pozostałe obszary zostają nienaruszone.
Energia cieplna dostarczona w głąb skóry aktywuje procesy gojenia i tworzenia nowego kolagenu. Bardzo szybka i silna regeneracja jest możliwa dzięki temu, że każde uszkodzenie jest otoczone fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki.

PEELING MEDYCZNY 
Efektem zabiegu jest stymulacja odnowy komórkowej, spłycenie płytkich zmarszczek oraz blizn np. potrądzikowych,

1.3

KROK II – Intensywne nawilżenie i odżywienie
Następnym krokiem w procesie rewitalizacji jest intensywne nawilżenie i odżywienie naszej skóry – w efekcie nadanie jej blasku i sprężystości.
W tym celu zalecamy  wykonanie serii zabiegów mezoterapii lub wyjątkowego pod kątem nawilżania skóry, zabiegu hydrobalans.

MEZOTERAPIA
metoda biorewitalizacji skóry poprzez śródskórne podawanie substancji biologicznie czynnych takich jak m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy, polidezoksyrybonukleotydy i substancje rozjaśniające.

HYDROBALANS
spektakularna procedura stosowana w celu leczenia nadmiernego przesuszenia skóry. Zabieg ten można wykonywać mikrokaniulami, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu bez siniaków i krwiaków pozabiegowych. Poprzez wprowadzenie do skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego, dochodzi do związania wody w wyniku czego następuje proces bardzo głębokiego nawilżenia – nieporównywalnego dla terapii powierzchniowych.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Silną regenerację skóry możemy również uzyskać stosując osocze bogatopłytkowe – popularne wśród celebrytów – „leczenie własną krwią”.  Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, następnie odwirowaniu jej w specjalnej wirówce, co pozwala uzyskać osocze bogate w czynniki wzrostu. Tak przygotowane osocze podaje się w formie mezoterapii igłą lub mikrokaniulami w formie wypełnień.

1.1

KROK III – Likwidacja zmarszczek
Trzecim krokiem w procesie odnowy naszej skóry po lecie jest pozbycie się niechcianych zmarszczek i bruzd. Po tym okresie często zauważamy wyraźniejsze kurze łapki, mocną lwią zmarszczkę, głębokie bruzdy nosowo-wargowe lub przesuszone usta. W tym celu zastosowanie znajdą preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyna botulinowa. Botoks najlepiej sprawdzi się w przypadku zmarszczek mimicznych, a wypełniacze zawierające kwas hialuronowy w przypadku utrwalonych, głębokich zmarszczek.

INIEKCJA TOKSYNY BOTULINOWEJ
Działanie toksyny botulinowej polega na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową. Dokonuje tego przez fragmentację białka SNAP-25 niezbędnego do wydzielania acetylocholiny z zakończeń presynaptycznych. W konsekwencji dochodzi do porażenia płytki motorycznej i zniesienia kurczliwości mięśni.

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM
Do zabiegu wypełniania ubytków stosowane sa preparaty z usieciowanym kwasem hialuronowym, mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Rezultaty są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu, następuje związanie wody i powiększenie objętości danej okolicy.