Kiedy warto pomyśleć o zabiegu modelowania owalu twarzy?

Modelowanie i poprawa owalu twarzy

Pojawienie się pierwszych oznak spadku jędrności skóry w okolicy policzków, a w konsekwencji ich zapadnięcie to moment, kiedy warto zastanowić się nad zabiegiem przywracania prawidłowego owalu twarzy. Innowacyjne zabiegi wolumetrii twarzy są również doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy:

  • widoczna jest asymetria twarzy wynikająca np. z genetycznych uwarunkowań lub zdarzeń losowych,
  • pacjent chce wyeksponować kość jarzmową,
  • wystąpi nadmierna utrata masy ciała w tym w obrębie twarzy,
  • nastąpi przerośnięcie mięśni żuchwy i pojawi się tzw. efekt kwadratowej twarzy,
  • broda jest przesadnie bądź niewystarczająco wystająca,
  • opadają kąciki ust i zaznacza się dolina łez,
  • gdy pojawiają się głębokie bruzdy w obszarze nosowo-wargowym.

Co może być przyczyną zmian owalu twarzy?

Spadek odpowiedniej objętości i w efekcie zatarcie prawidłowego owalu twarzy może mieć różne podłoże. Na ogół wynika z prowadzonego trybu życia i jednostkowych cech genetycznych. To bezpośredni skutek postępującego procesu starzenia się skóry, zmniejszenia się poziomu kwasu hialuronowego, osłabienia włókien kolagenowych i zaniku tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy.
Każda z tych przyczyn jest inna i powinna determinować zróżnicowane postępowanie lecznicze. Dlatego tak ważne jest zindywidualizowanie procesu terapeutycznego, które będzie dostosowane do sytuacji pacjenta.

Cele modelowania owalu twarzy

Celem tego zaawansowanego leczenia jest przywrócenie prawidłowego owalu twarzy pacjenta z zachowaniem odpowiedniego balansu estetycznego tak, aby efekty były możliwie najbliższe naturalnym cechom twarzy pacjenta. Co więcej, w celu zachowania trwałych efektów, leczenie – oprócz korekcji linii twarzy (modelowania owalu), obejmuje również kompleksową rewitalizację skóry. Najczęściej oczekiwane efekty to: skorygowanie linii brody oraz żuchwy, odbudowanie utraconej objętości policzków, jak również zlikwidowanie widocznych zmarszczek i bruzd.

owal_twarzy_yt

Polecane procedury zabiegowe

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Efektem zabiegu jest widoczna poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie – poprawa objętości skóry w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie.

Iniekcja toksyny botulinowej

Iniekcja toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa (potocznie botoks) jest produktem leczniczym wykorzystywanym powszechnie w likwidacji zmarszczek, leczeniu nadmiernej potliwości, bruksizmu czy migreny.

Nici hialuronowe (miękki lifting)

Nici hialuronowe (miękki lifting)

Zabieg wykonywany kaniulą, pozwala uzyskać natychmiastowy efekt ujędrnienia oraz nawilżenia skóry, jak również poprawy objętości, czy wygładzenia zmarszczek i bruzd.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Modelowanie twarzy