iPixel® – Alma Harmony Pro

Technologia zabiegu

Platforma Harmony XL (ALMA LASERS) za pomocą, której wykonuje się zabieg ablacyjnego resurfacingu skóry iPIXEL™ jest najbardziej multiaplikacyjną platformą laserową stosowaną do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej. Przy jej wykorzystaniu można przeprowadzać zabiegi dermatologiczne i estetyczne stosując jedne z najbardziej efektywnych technologi wykorzystujących promieniowanie laserowe.

FL1_8968w_lq

Efekty zabiegu

Głównym celem zabiegu ablacyjnego resurfacingu iPixel™ jest poprawa ogólnej kondycji skóry. Terapia pozwala zniwelować drobne zmarszczki, blizny czy nawet rozstępy jak również poprawić koloryt. Jest to doskonały sposób na walkę z problemem nieregularnej struktury skóry, blizn chirurgicznych oraz potrądzikowych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg laserowego odmładzania skóry dla komfortu pacjenta wykonujemy w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu z lidokainą.

Terapia opiera się na w pełni kontrolowanym uszkadzaniu i przebudowie komórek skóry. W ten sposób dochodzi do regeneracji struktury skóry. Nowopowstałe komórki wspomagają proces odbudowy tkanek, jak również przyspieszają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych.

FL1_8996w_lq

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Skóra tuż po zabiegu bywa zaczerwieniona i może sprawiać wrażenie opalonej. Czas rekonwalescencji pozabiegowej nie przekracza 7 dni i jest zależny od stopnia w jakim skóra została uszkodzona a to jest zależne od wskazań terapeutycznych. Proces gojenia z reguły trwa krócej niż 4 tygodnie. Po zabiegu ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry zgodnie z zaleceniami lekarza. W okresie pozabiegowym nie zaleca się opalania skóry.

Czas utrzymywania się efektów

Efekty mogą utrzymać się nawet przez okres 2 lat, jeżeli pacjent zdecyduje się na serie zabiegów i będzie stosował się do zaleceń lekarza.

Przeciwwskazania

  • Infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • Twardzina,
  • Radioterapia,
  • Zaburzenia gojenia,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Typ skóry VI,
  • Inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

MEDESTETIS Instytut Medycyny Estetycznej | WARSZAWA – resurfacing skóry