QSWITCH Nd:YAG 1064/532nm – ALMA HARMONY XL

W SKRÓCIE
Cena od 600 zł
Czas zabiegu 5-60 min
Znieczulenie TAK
Chłodzenie po zabiegu TAK
Zdolność do pracy zależna od obszaru zabiegu
Sugerowana seria 4-10 zabiegów co 6-8 tygodni
Czas utrzymywania efektów stały po wykonaniu serii zabiegów

Technologia usuwania tatuażu laserem

Platforma Harmony XL (ALMA LASERS) za pomocą, której wykonuje się zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, jest najbardziej multiaplikacyjną platformą laserową stosowaną do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej. Przy jej wykorzystaniu można przeprowadzać zabiegi dermatologiczne i estetyczne stosując jedne z najbardziej efektywnych technologi wykorzystujących promieniowanie laserowe.

Efekty zabiegu usuwania tatuażu laserem

Wykonanie zabiegu ma na celu przede wszystkim usunięcie niechcianego już tatuażu bądź makijażu permanentnego. Efekt jest możliwy do osiągnięcia dzięki technologii Qswitch. Podczas zabiegu wykorzystywana jest energia o bardzo dużej gęstości, co pozwala w łatwy i szybki sposób fizycznie rozbić barwnik, którego użyto do wykonania tatuażu lub makijażu, na bardzo małe cząsteczki. Tak rozdrobnioną substancję usuwa się z organizmu poprzez fagocytozę.

W zależności od rodzaju tatuażu (jego struktury i zastosowanych barwników), liczba zabiegów zapewniających jego całkowite usunięcie jest różna. W przypadku tatuaży amatorskich wystarczy zazwyczaj 4-5 zabiegów, zaś profesjonalnych – nawet 6-10. Zabiegi przeprowadza się w odstępie 6-8 tygodni. Jest to czas, w którym rozdrobnione cząsteczki są wchłaniane przez organizm. Proces ten objawia się stopniowym blaknięciem rysunku.

qswitch1

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu laserem?

Zabieg wykonywany jest przez dyplomowanego kosmetologa. Na życzenie pacjenta lekarz specjalista medycyny estetycznej może przeprowadzić dodatkową konsultację. Terapia nie jest bolesna, ale gdy zaistnieje taka potrzeba możliwe jest wykonanie znieczulenia miejscowego.

Laser Harmony Qswitch kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie, który wprowadza się do skóry. Wiązki lasera są w efekcie wybiórczo pochłaniane przez barwnik, co prowadzi do jego rozbicia na małe cząsteczki. Następnie cząstki te są w naturalny sposób wychwytywane i usuwane z organizmu przez makrofagi (wyspecjalizowane komórki krwi). W zależności od koloru substancji absorbowane są fale o różnych długościach. Co ważne impulsy wysyłane przez laser nie powodują termicznego uszkodzenia tkanek, dzięki czemu nawet po kilku zabiegach struktura skóry pozostaje bez zmian.

Czas zabiegu usuwania tatuażu laserem

Czas trwania zabiegu uzależniony jest rozmiarem tatuaży. Waha się od 5 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Po wykonanym zabiegu usuwania tatuażu laserem skóra jest mocno obrzęknięta, jak również zaczerwieniana. Możliwe jest wystąpienie obrzęku miejscowego, co jest zupełnie normalne przy tego typu zabiegach. Całkowity czas rekonwalescencji to kilka tygodni. W zależności od zaleceń lekarza, zabieg należy powtórzyć. W celu utrzymania efektów należy m. in. zrezygnować z opalania się.

Czas utrzymywania się efektów

Stosując się do zaleceń można uzyskać trwałe efekty.

Przeciwwskazania

  • Infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Izotretynoina (w ciągu ostatnich 6-9 miesiącach),
  • Twardzina,
  • Radioterapia,
  • Zaburzenia gojenia,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Typ skóry VI,
  • Inne możliwe przeciwwskazania to nieregularna pigmentacja skóry (łuszczyca, bielactwo) oraz nawracające infekcje.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

TAGI

MEDESTETIS Instytut Medycyny Estetycznej | WARSZAWA – usuwanie tatuażu