Odmładzanie okolic intymnych

Kiedy warto pomyśleć o plastyce pochwy?

Zachodzące wraz z wiekiem, ale również będące wynikiem m.in. porodów, intensywnego uprawiania sportów czy różnorakich stanów chorobowych, zmiany w budowie i wyglądzie okolic intymnych, to delikatna i krępująca, ale bardzo często występująca przypadłość wielu kobiet. Problem ten, manifestuje się nie tylko w sferze estetycznej, ale kładzie się cieniem także na zdrowiu i życiu seksualnym kobiety. Dlatego nie warto czekać z podjęciem leczenia. Tym bardziej, że odmładzanie okolic intymnych nie jest zabiegiem tak skomplikowanym jak mogłoby się wydawać.

Co może być tego przyczyną zmian w budowie okolic intymnych?

W przypadku tego schorzenia bardzo duże znaczenie mają uwarunkowania genetyczne. Drugie miejsce na liście przyczyn zajmuje upływający czas i postępujące wraz z nim zmiany w gospodarce hormonalnej. Zmiany w budowie i wyglądzie sromu oraz pochwy często pojawiają się u kobiet po menopauzie, które skarżą się na atrofię i suchość pochwy, wynikającą ze spadku stężenia estrogenów. Istotne znaczenie dla dobrej kondycji i elastyczności okolic intymnych, ma także poziom kwasu hialuronowego oraz poprawna kondycja włókien kolagenowych.

Cele leczenia okolic intymnych

Terapia ma na celu przywrócenie właściwej kondycji i naturalnej objętości warg sromowych. Pozwala to zniwelować zagrożenia związane z otarciami, które tak często kończą się intymną infekcją, a także zapewnia lepszą ochronę, głębiej usytuowanych narządów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT DEDYKOWANYCH PROCEDUR ZABIEGOWYCH:

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

DESIRIAL™

KWAS HIALURONOWY

CZYTAJ
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Odmładzanie okolic intymnych