Kiedy warto pomyśleć o laserowym usuwaniu przebarwień?

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Uciążliwe, a niekiedy wręcz niemożliwe do ukrycia brązowe przebarwienia na skórze – zwłaszcza w obrębie twarzy, to problem znany wielu osobom. Pomijając kwestię wykonania estetycznego makijażu, przebarwienia często są źródłem dyskomfortu psychicznego i przyczyną utraty pewności siebie.

Co może być przyczyną powstawania przebarwień?

Do stymulacji komórek pigmentacyjnych skóry – tak zwanych melanocytów, dochodzi na skutek działania promieniowania UV. Nadmierne nasłonecznianie tych komórek, może prowadzić do zaburzeń ich funkcjonowania, co z kolei wiąże się z nadmierną produkcją melaniny. Punktowe kumulowanie się zbyt dużej ilości tej substancji w jednym miejscu powoduje powstawanie plamek utrzymanych w różnych odcieniach brązu. Uwidaczniają się one najczęściej w okolicach czoła, policzków, brody i ust.
Wraz z upływem czasu i postępującym procesem starzenia się skóra staje się coraz bardziej narażona na tego typu zmiany. Powstawanie plamek może być również spowodowane np. zmianami hormonalnymi (najczęściej podczas ciąży), stosowaniem preparatów hormonalnych, czy leków światłouczulających. Ponadto przebarwienia mogą się niekiedy uwidocznić również po zastosowaniu niektórych kosmetyków.

Cele leczenia przebarwień

Początkowy etap leczenia ma charakter diagnostyczny. Badanie dermatoskopem pozwala poznać specyfikę zmiany. Lekarz ocenia czy dane przebarwienie nie nosi znamion poważnych chorób (np. nowotworowych). Jeśli tak – natychmiast kieruje do odpowiedniego specjalisty. Jeśli natomiast nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii – przystępuje do leczenia zabiegowego. Ma ono na celu:

  • poprawę kolorytu skóry oraz antyoksydację,
  • spowolnienie enzymu tyrozynazy odpowiadającego w dużym stopniu za produkcję melaniny,
  • wyeliminowanie komórek ze zbyt dużą ilością melaniny.

Dedykowane procedury

Redukcja przebarwień i zmian naczyniowych Dye-VL®

Redukcja przebarwień i zmian naczyniowych Dye-VL®

Głównymi wskazaniami do zastosowania terapii są: rumień, trądzik różowaty, rozszerzone naczynka oraz przebarwienia.

Fotoodmładzanie Clearlift®

Fotoodmładzanie Clearlift®

Zniwelowanie pierwszych oznak fotostarzenia w postaci zmarszczek, bruzd, ale również leczenie przebarwień posłonecznych o niskim stopniu nasilenia, melazmy.

Laserowa rewitalizacja iPixel®

Laserowa rewitalizacja iPixel®

W efekcie zabiegu dochodzi do głębokiej odbudowy tkanek, redukcji przebarwień i likwidacji niedoskonałości w postaci drobnych zmarszczek, blizn, rozstępów.

Tagi

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Laserowe usuwanie przebarwień