Usuwanie przebarwień

Kiedy warto pomyśleć o redukcji przebarwień?

Uciążliwe, a niekiedy wręcz niemożliwe do ukrycia brązowe przebarwienia na skórze – zwłaszcza w obrębie twarzy, to problem znany wielu osobom. Pomijając kwestię wykonania estetycznego makijażu, przebarwienia często są źródłem dyskomfortu psychicznego i przyczyną utraty pewności siebie.

Co może być przyczyną powstawania przebarwień?

Do stymulacji komórek pigmentacyjnych skóry – tak zwanych melanocytów, dochodzi na skutek działania promieniowania UV. Nadmierne nasłonecznianie tych komórek, może prowadzić do zaburzeń ich funkcjonowania, co z kolei wiąże się z nadmierną produkcją melaniny. Punktowe kumulowanie się zbyt dużej ilości tej substancji w jednym miejscu powoduje powstawanie plamek utrzymanych w różnych odcieniach brązu. Uwidaczniają się one najczęściej w okolicach czoła, policzków, brody i ust.

Wraz z upływem czasu i postępującym procesem starzenia się skóra staje się coraz bardziej narażona na tego typu zmiany. Powstawanie plamek może być również spowodowane np. zmianami hormonalnymi (najczęściej podczas ciąży), stosowaniem preparatów hormonalnych, czy leków światłouczulających. Ponadto przebarwienia mogą się niekiedy uwidocznić również po zastosowaniu niektórych kosmetyków.

Cele leczenia przebarwień

Początkowy etap leczenia ma charakter diagnostyczny. Badanie dermatoskopem pozwala poznać specyfikę zmiany. Lekarz ocenia czy dane przebarwienie nie nosi znamion poważnych chorób (np. nowotworowych). Jeśli tak – natychmiast kieruje do odpowiedniego specjalisty. Jeśli natomiast nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii – przystępuje do leczenia zabiegowego. Ma ono na celu:

  • poprawę kolorytu skóry oraz antyoksydację,
  • spowolnienie enzymu tyrozynazy odpowiadającego w dużym stopniu za produkcję melaniny,
  • wyeliminowanie komórek ze zbyt dużą ilością melaniny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT DEDYKOWANYCH PROCEDUR ZABIEGOWYCH:

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

IPIXEL™

ABLACYJNY RESURFACING SKÓRY

CZYTAJ
DYE-VL™

LIKWIDACJA POWIERZCHNIOWYCH ZMIAN NACZYNIOWYCH I PRZEBARWIEŃ

CZYTAJ
CLEARLIFT™

NIEABLACYJNY REMODELING

CZYTAJ
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

CZYTAJ
MEZOTERAPIA

ANTI – AGING

CZYTAJ
PEELING MEDYCZNY

CZYTAJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ

TAGI:

Instytut MEDESTETIS | WARSZAWA – Usuwanie przebarwień